
Галина ПОДВІЙНА
ЖОРЖИНА ПЕРША
* * *
...А кров на духмяних пелюстках троянд
з руки, що на
вікна квітки ті складала...
У чорнім із поглядом чорним Воланд
(а може, то
ти був?) блукав, і не в'яли
так довго не в'яли троянди сумні
й зовсім не
тебе виглядали в вікні
зболілі, як ночі, зіниці в журбі.
... В такій
недосяжній уже давнині...
* * *
О світе, створений в душі моїй німій!
Фантазії немає
меж, ні міри -
тут вільна щирість і розумна віра,
але мені тут холодно
самій..
. О світе із фантазій та чудес!
Як страшно, що колись заплющу
очі
й розплющити не зможу - хоч захочу,
і ти, несправджений, зі мною
пропадеш.
* * *
Були ви чесним ворогом мені,
Душею перед словом не
кривили.
Тепер я знаю - люди потайні
світили в очі і ламали крила.
О
вороже мій праведний, для вас
я не шкодую добрих слів. Спасибі!
За те, що
вчили цінувати час
і скроні, від знедоленості сиві.
За те, що ви казали:
"Жоден матч
Не виграєш, якщо не будеш сильним".
За те, що вчили тамувати
плач
над квітом і над каменем могильним...
* * *
Знайди мене у розмаїтті трав -
Я заблудилась в цій
зеленій прірві.
Знайди й лишися. Те, що ти шукав,
Було чуже - його з
корінням вирвав
весняний стрімголовий буревій.
Твої залишилися спогади про
вчора,
і в цій траві - зухвало молодій -
мені печально, я смертельно
хвора.
Ще трошки літа в травах утоплю,
Ще краплю болю, скроплену квітками
-
Й настане осінь! І дзівнку зорю
в жоржині першій обійму безтямно.
м. Галич Івано-Франківської обл.
***
© Галина Подвійна. Всі права застережені.