ЕПОХА ДВОХ САДХУЗАГІВ

    "...Ось він, САДХУЗАГ, або ж Mumacrono gantis, або ж мегалодекацератопс, ЗАКРЕСЛЮЮЧА ІСТОТА нашого світу!" - урочисто проголосив Гімнософіст, немов герольд, що викрикує перед натовпом титули свого короля.

    Анемподест обійшов балконом опудало садхузага, дотягнувся до нього правицею, провів долонею по шерехатому панциру і спитав ключара:

    "Чому ти називаєш цю істоту "закреслюючою"?"

    "Так визначили її отці-класифікатори. Садхузаги зявляються рідко і кожного разу їхня поява завершує певну добу ОСОБЛИВОЇ ОБОРОНИ. Навіть наші літописи визначають епохи за нападами цих чудиськ. Так, добу від загибелі Озії Першого до остаточної втрати фортець на березі Океану ми називаємо Епохою Смугастого Садхузага, тому що саме ця потвора розчавила Озію і майже досягла Картагени, руйнуючи все на своєму шляху. Тут був такий переляк, що навіть мене, сумирного та невойовничого, припнули до всезагального Рушення Мартоплясів... Наступна доба, третя з епох Театральної ери, дістала назву Доби Чорного Садхузага, найпотужнішого з трьох десятків відомих нам хижаків з родини мумакронів. Його гноми Райдужної Гори вбили ціною знищення майже усього племені Анаги..."

    "Отже, тепер настає Епоха Двох Садхузагів?"

    "Повний гаплик настає, чужинче..." - Білий Паяц засміявся уривчастим сміхом і повторив, карбуючи кожен склад: "ПОВ-НИЙ ГАП-ЛИК!"

Володимир ЄШКІЛЄВ
"ІМПЕРАТОР ПОВЕНІ"
(уривок з роману)

На головну сторінку!